LAND VAN CONTRASTEN - VAN BIAR NAAR VALENCIA
Tarief en voorwaarden
ATTENTIE: DE ONDERSTAANDE TARIEVEN ZIJN NOG NIET GEACTUALISEERD VOOR HET NIEUWE SEIZOEN 2023.
TER INDICATIE:
LAAGSEIZOEN 17.01.21 – 07.03.21| 15.03.21 – 29.05.21|29.08.21 – 06.11.21 |14.11.21 – 19.12.21
Prijs voor het reisarrangement, per persoon, bezetting van een tweepersoonskamer:
€ 720 + fietshuur, zie hieronder
HALF SEIZOEN 07.11.21 – 13.11.21 |30.05.21 – 27.06.21
Prijs voor het reisarrangement, per persoon, bezetting van een tweepersoonskamer:
€ 735 + fietshuur, zie hieronder
HOOGSEIZOEN (FALLAS&ZOMER)
08.03.21 – 14.03.21
04.07.21-25.07.21
Prijs voor het reisarrangement, per persoon, bezetting van een tweepersoonskamer:
€ 800 + fietshuur, zie hieronder
INBEGREPEN:
Accommodatie, al dan niet ontbijtbuffet, gedetailleerde route-informatie, kaarten, GPS-navigatiesysteem geprogrammeerd met route, beschrijving van bezienswaardigheden (beschikbaar in het Engels, Italiaans, Duits en Spaans), Algemene telefonische assistentie in het Nederlands/Engels/Spaans/Duits en/of technische assistentie ter plaatse van 9.00 tot 18.00u. Bagagetransfer van de ene naar de andere accommodatie,
OPTIES EN TOESLAGEN:
Halfpension 6 dagen (excl. de laatste dag in Valencia): per persoon, € 184
Toeslag eenpersoonskamer: € 211
Huur trekking fiets: € 91 per persoon
Huur E-bike: € 156 per persoon
Onze lokale fietsverhuurpartner kan om een borgsom en een identiteitsbewijs vragen.
Extra nacht in Biar (voordat de tour begint):
€ 41 per persoon
Extra nacht in hotel**** Silken Puerta Valencia (voor of na afloop van de tour):
€ 47 per persoon, bezetting van een tweepersoonskamer
Trein van Alicante naar Villena op de eerste dag (45 minuten, € 10 per persoon)
Trein van Valencia naar Villena op de eerste dag (1u 15 minuten, € 15 per persoon)
NIET INBEGREPEN:
Fietsverhuur (zie hierboven), lunch en diner, eventuele extra nachten, reis- en ongevallenverzekering, transfers op eerste en laatste dag (trein of taxi), je vlucht of bus naar Spanje
Alle tarieven onder voorbehoud van beschikbaarheid en wijzigingen.
VOOR VRAGEN OF RESERVERINGEN BEL +34 677 709 109
Wij spreken Nederlands.

Overzicht
De provincies Valencia en Alicante zijn een 'land van contrasten'; van wijn en sinaasappelen; olijven en amandelen; rivieren en zee; stad en gehuchten; ruige bergen en groene valleien; boomgaarden en pijnbomen, van moderniteit en geschiedenis.
We hebben 2 mooie routes om van Alicante naar Valencia te fietsen: Een route door het binnenland (met wat klimmen dalen) en een route langs de kust, nagenoeg vlak.
De eerste route -via het binnenland- staat beschreven op deze pagina. De kustroute verschijnt binnenkort op deze website. Nu al nieuwsgierig naar de kustroute? Stuur dan even een berichtje.
ALICANTE-VALENCIA VIA HET BINNENLAND
Je gaat een stap terug in de tijd, naar de echo's van verloren tijden en culturen. Je pedalen zullen je zachtjes voortbewegen in een wereld die maar weinigen kennen of ooit ontdekken, bevolkt door een trotse en gastvrije mensen.
Je rijdt deze tour zelfstandig, volgens onze routebeschrijving en/of GPS.
De totale lengte is 200-260 kilometer. Op sommige punten kun je een korte of lange route kiezen.
Het is mogelijk om het hele jaar door te beginnen (elke zondag) en het vertrek is gegarandeerd, zelfs voor slechts één deelnemer!
De eerste twee dagen fiets je parallel aan een voormalige spoorweg. In het algemeen rijd je over kleine, verkeersarme weggetjes.
De totale reis duurt 8 dagen (7 nachten).
Elke dag wordt je bagage naar de volgende locatie vervoerd.
De moeilijkheidsgraad is 3 (op een schaal van 5). De aard van de route is zo ontworpen dat deze, voor zover mogelijk, gebruik maakt van hellingen langs valleien die beginnen in het binnenland en zich een weg banen naar kustvlaktes en de zee (bergaf). Enige conditie en ervaring met fietsen is aan te bevelen; Op de meeste trajecten hebben we verschillende alternatieven, om de rit te kunnen verkorten of verlengen.
We hebben geprobeerd om het hoogst mogelijke comfort te bieden en daarom hebben we zorgvuldig geselecteerde accommodatie-opties. 3***/ 4**** hotels, charmante landhuizen of boerderijen en hoogwaardige B&B's.
Ontbijt is inbegrepen.
Door deze routes te combineren met de fietstocht op de Vía Verde Ojos Negros, Albufera/Jucar Rivier of Sierra de Espadan kun je een fietstocht maken van maximaal 15 dagen. Voor deze reizen is het minimumaantal deelnemers 2.
Route
Route
Onderstaande beschrijving verwijst naar de route door het binnenland van de Regio Valencia. De kustroute volgt binnenkort op deze site.
Dag 1: Aankomst in Biar
Om bij het startpunt te komen, kun je een trein naar Villena nemen vanuit Allicante (40 minuten, € 10 per persoon) of Valencia (1.15 uur, € 15 per persoon). Wij zorgen dan voor een taxi van Villena naar Biar, waar je een nacht verblijft in Hotel Villa de Biar****
Biar barst van het historisch erfgoed, zoals het fantasievolle 12e-eeuwse kasteel. Je kunt ronddwalen in de oude wijken met een doolhof van smalle straatjes, schilderachtige pleinen en kerken. Wat dacht je ervan om alvast wat lokale gerechten te proberen in een van de vele bars en restaurants?
Dag 2: Biar – Bocairent. 24/32/46 Km
Je fietst vandaag deels over een voormalige spoorlijn die parallel loopt aan de rivier de Vinalopó. Je passeert fruitboomgaarden en vele kleine dorpjes als we Banyeres de Mariola naderen; in dit stadje kun je kiezen tussen twee routes:
Route 1: over vlak terrein (grenzend aan het beschermde natuurgebied Serra de Mariola) rijd je in een paar kilometer naar Bocairent .
Route 2: je waagt je in het natuurgebied Sierra de Mariola en rijdt naar hoger gelegen gebieden. Hier sta je versteld van de prachtige uitzichten, de flora en de fauna. Vervolgens fiets je naar het imposante middeleeuwse stadje Bocairent voor de overnachting Hotel L’Estacio***. Niet te missen is een wandeling in de oude wijk.
Dag 3: Bocairent – Ontinyent. 15-30 km
Na een gezond en stevig ontbijt ga je op pad en fiets je richting Ontinyent, de districtshoofdstad met een interessant historisch hart qua architectuur. Je vindt er een hele reeks cafés en restaurants waar je kunt genieten van een scala aan lokale gastronomische hoogstandjes.
Er zijn twee opties:
Route 1: Als je ´s ochtends eerst nog wat meer tijd wilt besteden in het middeleeuwse Bocairent, neem je later vandaag de kortste route naar Ontinyent.
Route 2: De langere, groene route van vandaag voert je naar La Valleta d'Agres. Geniet hier van de serene rust terwijl je langs bosjes fruitbomen fietst, aan de voet van de indrukwekkende bergketen die bekend staat als Serra de Mariola. Je komt door karakteristieke dorpen als Alfafara en Agres.
Accommodatie: Hotel Kazar****
Dag 4: Ontinyent. 0-40 Km
Je rijdt over een rustige weg langs graanvelden, olijf- en wijngaarden. Onderweg zul je een aantal statige gebouwen zien die perfect in het landschap zijn genesteld, terwijl je je een weg baant naar Fontanars dels Alforins. Daar kun je een van de voormalige adellijke huizen bezoeken, die nu zijn omgebouwd tot wijnkelders. Ook vind je er enkele speciaalzaken die ambachtelijk geproduceerde delicatessen aanbieden. Je kunt deelnemen aan een wijnproeverij.
Accommodatie: Hotel Kazar****
Dag 5: Ontinyent-Xàtiva. 35 km
De dag begint met groene velden en vruchtbare boomgaarden met amandel-, olijf- en abrikozenbomen, die een lappendeken vormen met persimmonplantages en oude wijngaarden. Je fietst door Albaida, waar een paleis-burcht het historische hart domineert. Op weg naar het stuwmeer van Bellús kom je nog een paar kleine dorpjes tegen. Het gebied rond de stuwdam is van grote landschappelijke en ecologische waarde. Je zult een aantal cultuurhistorische bouwwerken tegenkomen, zoals oude watermolens, azuts (dammetjes) en irrigatiekanaaltjes. Dankzij het waterbeheer is de grond vruchtbaar en kom je veel akkertjes en moestuinen tegen. Je volgt een mooi pad langs het water, parallel aan de kloof van de Albaida-rivier. (In de lente/zomer kun je een duik nemen in het water om af te koelen). Een eeuwenoud aquaduct is de symbilische poort naar de nobele stad Xàtiva, een plaats doordrenkt van geschiedenis en bekroond door een imposant kasteel. Je verblijft in het Middeleeuwse centrum in Pension Casa Aldomar****
Dag 6: Xàtiva – Cullera. 55 km
Je vertrekt vanuit de stad Xàtiva en duikt diep in het achterland van de stad Valencia. Het gebied staat bekend om zijn kwaliteitssinaasappelen die gezegend zijn door het gunstige Middellandse Zeeklimaat. De zon schijnt hier bijna het hele jaar door en zorgt voor aangenaam weer is. Je neemt rustige wegen en paden die zich een weg banen door sinaasappelboomgaarden, die een rijk groen tapijt vormen in de Valldigna-vallei. Na het plaatsje Barx begint een afdaling met schitterend vergezichten. Je passeert het imposante klooster van Simat de la Valldigna. Daarna kom je langs de rivier de Xúquer, de levensader van dit gebied. Via de rijstvelden kom je aan in Cullera, een kuststad met prachtig uitzicht op zee waar je de rijstspecialiteiten van het gebied kunt proeven, met als bekendste de paella. Cullera heeft mooie zandstranden en een boulevard, waar je ook in de winter van kunt genieten.
Dit is ook een prima plaats om eventueel een extra dag te blijven, voordat je de laatste etappe fietst naar het drukkere Valencia.
Accommodatie: Hotel el Chalet***, Cullera
Dag 7: Cullera – València. 46 km
Je waagt je in het natuurreservaat dat bekend staat als Parque Natural de la Albufera,
een van de meest waardevolle ecosystemen aan de Middellandse Zee. Het is een bijzondere mix van meren, moerassen, zandduinen en pijnboombossen die grenzen aan de kust. Al deze ecosystemen hebben hun overeenkomstige flora en fauna.
Op het Albufera meer kun je vissers aan het werk zien in hun kleine bootjes. En je kunt er zelf ook een boottochtje maken. In het schilderachtige El Palmar kun je een van de streekgerechten proberen, zoals ´All i pebre´.
Eindpunt vandaag is de stad Valencia. In het formidabele oude centrum vind je de de kathedraal en centrale markt, omgeven door smalle straatjes, gezellige pleinen en alle soorten cafés, bars en restaurants. Liefhebbers van lekker eten zullen hier hun hart ophalen. Het nachtleven van de stad is net zo beroemd als de ´agua de Valencia´...
Accommodatie: Hotel Silken Puerta Valencia****




